Hipokort Krem, Hipokort Krem Kullanımı, Hipokort Krem Nasıl Kullanılmalı

hipokort krem prospektüs, Hipokort kremin kullanımı, Hipokort nasıl kullanılmalı,

Hipokort krem nasıl kullanılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Egzama, sedef, frengi, böcek sokmaları yada yanıklar gibi deride meydana gelen sorunlara karşı birebir etkili olan Hipokort krem, doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Her ilaç bilinçsiz olarak kullanıldığı zaman başka sorunlara yol açabilir. Bu nedenle reçete ile eczanelerde satılan Hipokort, reçetede belirtilen veya doktorunuzun uygun gördüğü şekilde kullanılmalıdır.

 

Hipokort krem kullanımı

 

Haricen kullanılan bu krem, kesinlikle göz ile temas etmemeli, gerekmediği sürece kullanılmamalı ve bilhassa çocuklardan uzak tutulmalıdır. Hekim tarafından aksi söylenmediği taktirde çocuklarda çok fazla kullanılması önerilmez. Aynı şekilde yüz bölgesinde ve deri kıvrımlarının olduğu bölgelerde de çok fazla kullanılmamalıdır.

Reçetedeki talimatlara, hekiminizin önerdiği doz ve süreye göre kullanmalısınız. Hipokort krem, kullanılmaya başlandığı zamandan itibaren birkaç gün içinde hiçbir etki sağlamamış ise muhakkak hekime başvurmalısınız. Ayrıca düzenli kullanmadığınız zaman hiçbir etkisini göremezsiniz.

Hipokort krem, ince bir tabaka halinde cilde nazik hareketlerle uygulanmalıdır. Hekiminiz eğer hava almaması için örtü yada bant ile kapatmanızı önermediyse, kesinlikle kremi sürdükten sonra o bölgeyi kapatmayın.

Çocukların bez bölgesinde kullanılacaksa, dar bezler kullanılmalı ve plastik giysiler giydirilmemelidir.

Emzirme yada gebelik döneminde kullanılacak ise doktorunuza danışmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver