Hipofiz Nedir Hakkında Bilgi

Hipofiz Nedir

Hipofiz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hipofiz Nedir, Hipofiz Ne Anlama Gelir, Hipofiz Ne Demektir, Hipofiz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hipofiz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hipofiz Anlamı

Beynin içinde bulunan ve diğer endokrin bezlerinin çalışmasını kontrol eden ana endokrin bez. Burun kanallarının arkasında ve beynin alt kısmında yer alır. İç salgı bezlerinden en önemlisidir. Önde bulunan adenohipofiz ve arkada bulunan nörohipofiz olmak üzere iki loba ayrılan hipofiz bezinden, vücudun günlük işlevleriyle ilgili birbirinden farklı çok sayıda hormon salgılanır. Bu nedenle hipofiz beziyle ilgili hastalıklar pek çok vücut fonksiyonunu etkiler.

Konu ile ilgili aramalar: Hipofiz Nedir Hipofiz ödev ara Hipofiz kelime anlamı Hipofiz sözlükte ara Hipofiz ansiklopedi bilgi bankası ara Hipofiz ne demek Hipofiz neye denir

Hipofiz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver