Hintlilerin Tedavi Yontemleri Cilt Bakim Teknikleri ve Guzellik Sirlari Hakkında Bilgi

Aşağıda Hintlilerin Tedavi Yontemleri Cilt Bakim Teknikleri ve Guzellik Sirlari ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hintlilerin Tedavi Yöntemleri Cilt Bakımı Teknikleri ve Güzellik Sırları

Hint alternatif tıbbı, dünya çapında çin bitkisel tıbbı ile birlikte en köklü ve geçmişi çok eskilere dayanan bir bitkisel tıp dalıdır. Ancak hintliler bitkisel yöntemleri sadece hastalıkların tedavisi için değil, kadınların cilt ve saç bakımı ve cilt maskeleri için de kullanıldığını biliyoruz. Hatta iddia edilebilir ki yeryüzünde var olan bir çok bitkisel maske tarifi hindistan kaynaklıdır. Doğa ile son derece barışık olan hintli kadınlar, kullandıkları bitkisel cilt bakım yolları ile yaşlanmaya ve cildin deformasyona uğramasına adeta meydan okuyorlar. Aromaterapi yağlarının da yoğun biçimde faydalanan hintliler, cilde yumuşaklık ve gerginlik, saçlara canlılık, vücuda ise gençlik sağlayan bitkilerden faydalanıyorlar. Peki hintlilerin tedavi yöntemleri içerisinde en fazla kullanılan bitkiler hangileridir? Bunun da cevabı yazının devamında yer alıyor.

Doğal ürünlerle peeling olarak öğütülmüş tahıllar, fındık, fıstık gibi çerezler cildinizde yumuşak bir peeling etkisi yaratır. Hintli kadınlar her gün taze bakım ürünleri kullanıyorlar ve onların ihtiyaç duydukları şey ise kap dolusu gülsuyu ve pürüzsüzleştiren bademyağı. Yüzü ılık pirinç suyu ile yıkamak, Hintli kadınların yüzyıllardır uyguladıkları bir yöntem. Pirincin içeriğindeki magnezyum, B vitamini ve bakır gibi besleyici maddeler ısıyla birlikte suya karışıyor ve cildin ışıl ışıl parlamasını sağlıyor.

Kadife yumuşaklığında bitki yağları

Bitki yağları, Hintli kadınların bakımlarında kullandıkları en temel ürünlerdir. Özellikle sarı susamyağı yüz maskesi için tercih ediliyor. Bu yağ cildin yumuşamasını ve pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Uzmanlar cildin derinliklerine daha kolay ulaşması için susamyağının masajdan önce ısıtılmasını tavsiye ediyor. Bitkilerin cilt üzerindeki etkilerine gelince…Okaliptus canlandırıyor, sandal ağacı gevşemesini sağlıyor ve ylang ylang da onarıyor.

Rahatlatan baş masajları

Aromatik Hint baş masajı olarak tanımlanan campisaj, Hindistan’da binlerce yıldır uygulanan bir yöntem. Hintli kadınlar gür ve parlak saçlarının sırrının saç derisine yağlarla masaj yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar. Saçlarını yıkadıklarında masaj yapmayı ihmal etmiyorlar. Baş bölgesinde yapılan masajla kan dolaşımı hızlanıyor ve bu sayede besleyici maddeler saç köklerine daha iyi nüfuz ediyor.

Mis kokulu saçlar

Bir cam şişeyi suyla doldurun. İçine birkaç damla en sevdiğiniz aroma yağından damlatın. Suyu, kuru saçlarınızın üzerine dökün. Saçlarınız mis gibi kokması için, Hindistanlı kadınların sıkça kullandıkları gül ya da lavanta yağını öneriyoruz.

Bademle temiz bir cilt

Yumuşak bir peeling için: Derin bir kabın içinde, 2 yemek kaşığı iyice öğütülmüş bademi, birer tatlı kaşığı gülsuyu ve bademyağıyla karıştırın. Karışımı üzerine süt ilave ederek krem kıvamına getirin. Peeling’i yüzünüze sürün ve hafif dairesel hareketlerle cildinize 1-2 dakika masaj yapın. Şimdi cildinizi su ya da pirinç suyu ile durulayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver