Hindukuş Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Hindukuş Nedir Nerededir

Hindukuş anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hindukuş Nedir, Hindukuş Ne Anlama Gelir, Hindukuş Ne Demektir, Hindukuş Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hindukuş ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hindukuş Anlamı

Orta Asya’da dağ sırası. Kuzey Keşmir sınırından Afganistan’da, Kâbil’in batısında Kohi Baba sıralarına kadar, batı ve güneybatı doğrultusunda uzanan genç dağ sıralarıdır. Uzunluğu yaklaşık 600 km.dir. Doğusunda Pamir Platosu ve Karakurum Dağları yer alır. En yüksek doruğu Tirich Mir’dir (8.400 m.). Birkaç sıradan oluşan Hindukuş Dağları genellikle kuraktır. Bununla birlikte İndus, Kâbil ve Amuderya ırmaklarının bazı kolları kaynaklarını bu dağlardan alır. Afganistan’ı Pakistan’a bağlayan başlıca karayolu bu dağlar arasındaki geçitleri aşar.

Konu ile ilgili aramalar: Hindukuş Nedir Hindukuş ödev ara Hindukuş kelime anlamı Hindukuş sözlükte ara Hindukuş ansiklopedi bilgi bankası ara Hindukuş ne demek Hindukuş neye denir

Hindukuş ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver