hindistan hindistan ve uzay hint Michael Griffin

Etiketler: Ay Gemisi, Çandrayaan-1, Minyatür Sentetik Diyafram Radarı

Hindistan Uzay’da Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Hindistan Uzay’da

Ve sonunda Hindistan’da uzay yarışının içinde. Hindistan’ın sabaha karşı Ay’a göndereceği insansız uzay aracı Çandrayaan-1, Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) 2 harita aygıtını da taşıyacak.

NASA’dan yapılan açıklamada, Sanskritçe’de ”Ay Gemisi” anlamına gelen Çandrayaan-1 uzay aracının Ay’a götüreceği Ay Mineraloji Haritacısı’nın, maden kaynaklarını değerlendireceği, Minyatür Sentetik Diyafram Radarı’nın da kutup bölgelerindeki olası buz klarının haritasını çıkaracağı belirtildi.

NASA Başkanı Michael Griffin, NASA cihazlarını Çandrayaan-1 ile gönderme fırsatının hiç kuşkusuz önemli bilimsel keşifler yapılmasını sağlayacağını belirterek, ”Bu heyecan verici işbirliği, Hindistan ile gelecekte uzayın sivil keşfi alanında uzun ve karşılıklı işbirliği umudumuza doğru önemli bir adım” diye konuştu.

Avrupa Uzay Ajansı’na (ESA) ait 4 aygıtı da taşıyan Hint uzay aracı, Ay’ın kutup yörüngesinde 2 yıllık bir görev için gönderiliyor.

NASA, 2 harita cihazına ek olarak Çandrayaan-1′e iletişim desteği verecek.

Hindistan’ın da 5 aygıtını taşıyan Çandrayaan-1 uzay aracının, çarşamba TSİ 03.50′de, Bengal Körfezi’nin kuzeyinde Andra-Pradeş eyaletinde, Çennay’a 90 kilometre uzaklıkta Sriharikota’da kurulu Satiş Dhavan Uzay Üssü’nden fırlatılması öngörülüyor.

Son Aramalar: Ay Gemisi, Çandrayaan-1, hindistan, hindistan ve uzay, hint, Michael Griffin, Minyatür Sentetik Diyafram Radarı, NASA, Satiş Dhavan Uzay Üssü, Uzay, uzay yarışı

hindistanda teknoloji, hindistan teknolojisi, hindistan uzay, hindistan uzay üssü, hindistan ve teknoloji, gerçekuzaygemisi, hindistanının uzay, hindistanda uzay üssü var mı, samsung galaxy note2 diyafram, hindistan teknoloji fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver