Hindistan Cevizi Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Hindistan Cevizi Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Hindistan Cevizi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hindistan Cevizi Nedir, Hindistan Cevizi Ne Anlama Gelir, Hindistan Cevizi Ne Demektir, Hindistan Cevizi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hindistan Cevizi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Anlamı

Hindistan Cevizi Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir
Cocos nucifera. Tropikal bölgelerde yetişen bir ağaç ve bu ağacın kurutulmuş meyvesi. Yaklaşık 30-45 cm uzunluğunda ve 15-20 cm çapındaki bu meyvenin dışında kahverengi bir örtü ve bu örtünün iç kısmında nişasta, yağ, alueren taneleri ve kahverengi pigment bulunur. Bitkinin kökeninin Güneydoğu Asya olduğu sanılmaktadır; ancak günümüzde tüm tropik bölgelerde yetişmektedir.

Hindistan cevizinin meyveleri doğrudan yenebilir, ayrıca henüz olgunlaşmadan içindeki sıvı çıkarılarak içecek olarak kullanılabilir. Besleyici değeri yüksektir. Meyvenin yağlı kısımlarının kurutulmasıyla kopra denilen bir ürün elde edilir; bu ürün Hindistan cevizi yağı, sabun, kozmetik ürünler ve margarin yapımında kullanılır. Hindistan cevizi ağacının kolay çürümeyen lifli kerestesi mobilyacılıkta kullanılmak üzere başka ülkelere ihraç edilir, yaprakları da sepet yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Hindistan Cevizi Nedir Hindistan Cevizi ödev ara Hindistan Cevizi kelime anlamı Hindistan Cevizi sözlükte ara Hindistan Cevizi ansiklopedi bilgi bankası ara Hindistan Cevizi ne demek Hindistan Cevizi neye denir

Hindistan Cevizi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver