hindistan cevizi bebeklerde gaza iyi gelirmi- bebekte görülen gazlanma için bitkisel ve doğal çözümler Hakkında Bilgi

Aşağıda hindistan cevizi bebeklerde gaza iyi gelirmi- bebekte görülen gazlanma için bitkisel ve doğal çözümler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

hindistan cevizi bebeklerde gaza iyi gelirmi- bebekte görülen gazlanma için bitkisel ve doğal çözümler

Hangi bitkiler ve doğal yöntemler bebeklerde gaz çıkartıcı etkiye sahiptir sorunu ararken muhtemelen yazımıza rastladınız. Bebeklerin ilk bir kaç aylık dönemlerinde görülen şiddetli gaz sancıları, bebeğe olduğu kadar anne ve babaya da eziyet vermektedir. Bebeğinizin ağlamasından bıktıysanız ve gaz şişkinliğine doğal tedavi yolları arıyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimizi dikkate alın.

Annede gaz sancısı yapan her türlü gıda bebekte gaz yapacaktır.Anneler bu dönemde beslenmesine dikkat etmeli.Anneler karnıbahar nohut fasulye turşu soğuk süt gibi gıdaları tüketmemeye özen gösterin.

 Bebekler yaklaşık 1 yaşına kadar nefes alıp verirken bizler gibi ağız yolunu kullanamazlar.Dolayısıyla burnu tıkalı olan bebek beslenirken yorulacak ve bu arada bol miktarda hava yutacaktır.Bebeği beslemeden önce mutlaka her iki burun deliğinin açık olup olmadığını kontrol etmeli ve tıkalıysa serum fizyolojik içeren spreylerle önce burun deliklerini açıp 10-15 dakika bekleyip sonra beslenmeli.

 Bebeğinizi besledikten sonra asla sırt üstü yatırmayın.Bir yastıkla destekleyin sağ ve sol yana yatırmak daha uygun olacaktır. Bu gaz açısından önemli olduğu kadar bebeğinizin nefes borusuna gıda kaçmaması açısından da önemlidir.

 Anneler sakin bir ortamda ve oturur pozisyonda iken bebeği beslemeli.

 Bir başka durumda bebek yatar pozisyonda iken annenin bebeği emzirmesi ki bu da gaz sancısını arttırıyor

 Her beslenmeden sonra bebek omuza doğru yatırılıp sırt bölgesini yukarıdan aşağıya sıvazlayarak gazını çıkartabilirsiniz

.

 Gaz sancısına karın ağrısına iyi gelen ve bebeği rahatlatan doğal bir bitki çayı olan rezene çayını ilk haftadan sonra bebeğin beslenmesine engel olmamak kaydıyla istenilen sıklıkta bebeğinize içirebilirsiniz.

 Şekerli su verilmesi emziklerin bala ve pekmeze batırılması çok erken ek besinlere başlanması meyve ve
meyve sularının gereğinden fazla verilmesi ve yeterince olgunlaşmamış meyvelerde bebeklerde gaz sancısını arttırıyor.

 Bebeğin kundaklanarak veya sarılarak hareket kabiliyetinin kısıtlanması altının uzun süre ıslak bırakılmasıbebeğe gereğinden fazla su içirilmesi gaz sancısına neden olabiliyor.

 Bebek sürekli aynı pozisyonda yatırılmamalıyalnız bırakmamak kaydıyla yan olarak veya yüz üstü yatırılmalıdır.

 Karnına ve ayaklarına hafif sıcak havlu ve ya termofor koymakhafif karın masajı yapmak her beslenmeden sonra en az 2 kere gark edinceye kadar gazını çıkartmak bebeği okşayarak rahatlatmak rahat hareket edebileceği gibi giydirmek gereğinden fazla beslememek temizlik kurallarına dikkat etmek çözüm olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver