Hilafet Ordusu Nedir Hakkında Bilgi

Hilafet Ordusu Nedir

Hilafet Ordusu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hilafet Ordusu Nedir, Hilafet Ordusu Ne Anlama Gelir, Hilafet Ordusu Ne Demektir, Hilafet Ordusu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hilafet Ordusu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hilafet Ordusu Anlamı

Kurtuluş Savaşı sırasında ulusal kurtuluş güçlerine karşı İstanbul Hükümeti ile İngilizler tarafından düzenlenen ordu. Başında Süleyman Şefik Paşa vardı. 20 Nisan 1920 – 25 Haziran 1920 tarihleri arasında İzmit, Adapazarı ve Bolu dolaylarında etkinlik gösterdi. Daha çok para ile tutulmuş, disiplinsiz ve devşirme bir orduydu. Anzavur kuvvetleri de bunlara katıldı. Ancak hiçbir başarı elde edemediler. Askerlerinin ve subaylarının bir kısmı tutsak edildi, diğerleri İstanbul’a kaçmak zorunda kaldı.

Konu ile ilgili aramalar: Hilafet Ordusu Nedir Hilafet Ordusu ödev ara Hilafet Ordusu kelime anlamı Hilafet Ordusu sözlükte ara Hilafet Ordusu ansiklopedi bilgi bankası ara Hilafet Ordusu ne demek Hilafet Ordusu neye denir

Hilafet Ordusu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver