Hidrojeoloji Mühendisi ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler:Hidrojeoloji Mühendisi, Hidrojeoloji Mühendisi hakkında, Hidrojeoloji Mühendisi ile ilgili bilgi, Hidrojeoloji Mühendisi mesleği, Hidrojeoloji Mühendisi nasıl olunur, Hidrojeoloji Mühendisi olmak için, Hidrojeoloji Mühendisi olmak için hangi okulu okumalı, Hidrojeoloji Mühendisi özellikleri, Hidrojeoloji Mühendisi ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Hidrojeoloji Mühendisi Görevleri
Yeraltı suyunu içeren jeolojik birimlerin sınırlarını ve hidrolik özelliklerini belirler, Yeraltı suyu işletmeciliği ile ilgili olarak uygun işletme ve yönetme politikalarını belirler, Yeraltı sularının kalitelerinin korunması ve kirlenmiş yeraltı sularının yeniden temizlenmesi için çalışmalar yapar, değişen iklim ve sosyal koşullara bağlı olarak yeraltı suyu tüketimini tahmin eder ve ekonomik tüketim için plan yapar.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Hidrojeoloji Mühendisi Kullanılan Malzemeler
Sondaj ekipmanı, Jeofizik ölçüm aletleri, Su kimyası ile ilgili arazi ve laboratuar aletleri, Bilgisayar, Su kalitesi gözlem cihazları, Yağışın akım, buharlaşma, sıcaklık gibi özelliklerini ölçmeye yönelik hidrolik gözlem aletleri.

 

Hidrojeoloji Mühendisi Özellikleri
Hidrojeoloji mühendisi olmak isteyenlerin; Üst düzeyde genel yeteneğe, araştırıcı bir özelliğe sahip, başta jeoloji ve kimya olmak üzere fen derslerine karşı ilgili ve bu konularda başarılı, meraklı ve sabırlı kimseler olmaları gerekir

 

Hidrojeoloji Mühendisi Okulu
Mesleğin eğitimi, Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde “Hidrojeoloji Mühendisliği” bölümlerinde verilmektedir.

 

Hidrojeoloji Mühendisi Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 4 yıldır.

 

Hidrojeoloji Mühendisi Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Hidrojeoloji Mühendisliği” lisans diploması ve “Hidrojeoloji Mühendisi ” unvanı verilir.

 

Hidrojeoloji Mühendisi Çalışma Alanları
Hidrojeoloji mühendisleri Devlet Su İşleri (DSİ), Maden Tetkik ve Arama (MTA), Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İller Bankası, Çevre Genel Müdürlüğü ve Belediyeler gibi kamu kurumlarında; sondaj ve su arıtma ile ilgili özel kuruluşlarda çalışabilmektedirler. Ayrıca jeoloji amaçlı işlerde, yol inşaatı, zemin etüdü gibi çalışmalarda görev alabilmektedirler.

 

Hidrojeoloji Mühendisi Meslekte İlerleme
Kamu kurumlarında görev yapanların bağlı olduğu kurum bünyesindeki yönetim kademelerine yükselmeleri söz konusu olabilmektedir. Lisans eğitiminden sonra yüksek lisans ve doktora yaparak akademik kariyer yapılabilir ayrıca üniversitelerde, araştırma görevlisi, yrd. doçent, doçent ve profesör olarak görev yapabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver