Hidrojen Peroksit Nedir Hakkında Bilgi

Hidrojen Peroksit Nedir

Hidrojen Peroksit anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hidrojen Peroksit Nedir, Hidrojen Peroksit Ne Anlama Gelir, Hidrojen Peroksit Ne Demektir, Hidrojen Peroksit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hidrojen Peroksit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hidrojen Peroksit Anlamı

Peroksi grubu (-O-O-) içeren hidrojen bileşiği (H2O2). Şurup kıvamında, renksiz bir sıvıdır. Eksi 0,4C’ta donar. 150C’ta kaynar. Genellikle Na2O2 ve BaO2′nin soğuk ve seyreltik H2SO4 ile tepkimesi sonucu seyreltik hidrojen peroksit elde edilir. Düşük basınçta arıtılarak %30′luk çözeltisi hazırlanır. Buna perhidrol da denir. Eczanelerde %3′lük hidrojen peroksit “oksijenli su” adıyla satılır. Hidrojen peroksit, mikrop öldürücü olduğundan dezenfektan olarak kullanılır. Yün ve ipeği ağartır. Saçın rengini açar. Maddenin temel yapısını bozmadığından ağartıcı olarak klordan daha iyidir. %85′lik çözeltisi bazı roketlerde yükseltgen olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Hidrojen Peroksit Nedir Hidrojen Peroksit ödev ara Hidrojen Peroksit kelime anlamı Hidrojen Peroksit sözlükte ara Hidrojen Peroksit ansiklopedi bilgi bankası ara Hidrojen Peroksit ne demek Hidrojen Peroksit neye denir

Hidrojen Peroksit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver