Hicri Takvim Nedir Hakkında Bilgi

Hicri Takvim Nedir

Hicri Takvim anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hicri Takvim Nedir, Hicri Takvim Ne Anlama Gelir, Hicri Takvim Ne Demektir, Hicri Takvim Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hicri Takvim ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hicri Takvim Anlamı

Muhammet’in Mekke’den Yesrib (Medine) kentine göç etmesini başlangıç olarak alan takvim. 16 Temmuz 622 gününden başlatılır. Genellikle İslâm ülkelerinde kullanılır. Hicret takviminde bir yıl, Ay’ın Güneş etrafında dönüşüyle belirlendiğinden, bir takvim yılı 354 gündür. Bu bakımdan milât takvimine göre 11 gün eksiktir. Bu kısalık yüzünden hicret takvimindeki aylar ve olaylar milât takvimine göre bir önceki yıldan 11 gün erken gelir. Bu durum vergilerin toplanmasında karışıklıklara yol açtığından Osmanlı Devleti’nde Rumî takvim denilen bir takvim kullanılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Hicri Takvim Nedir Hicri Takvim ödev ara Hicri Takvim kelime anlamı Hicri Takvim sözlükte ara Hicri Takvim ansiklopedi bilgi bankası ara Hicri Takvim ne demek Hicri Takvim neye denir

Hicri Takvim ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver