Hıçkırık Nedir Hakkında Bilgi

Hıçkırık Nedir

Hıçkırık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hıçkırık Nedir, Hıçkırık Ne Anlama Gelir, Hıçkırık Ne Demektir, Hıçkırık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hıçkırık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hıçkırık Anlamı

Çok yemek yeme ya da sinirsel bir nedenle irade dışı olarak boğazdan çıkan ve düzgün aralıklarla tekrarlanan ses. Hıçkırık, çok hızlı yemek yerken hava yutan kişilerde sıklıkla görülür. Özellikle yaşlılarda, genellikle de hastalıklardan ya da ameliyatlardan sonra sıkça ortaya çıkar. Hıçkırık tuttuğunda, soluk elden geldiğince tutularak, diyafram yanıltılır ve yeniden normal soluklanma ritmine dönmesi sağlanır. Buzlu su, limon suyu ya da sirke içmek, 2-3 adet kesme şeker ya da 1 kahve kaşığı tuz yemek de olumlu sonuç verebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Hıçkırık Nedir Hıçkırık ödev ara Hıçkırık kelime anlamı Hıçkırık sözlükte ara Hıçkırık ansiklopedi bilgi bankası ara Hıçkırık ne demek Hıçkırık neye denir

Hıçkırık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver