Heyeti Temsiliye Nedir Kimlerdir Hakkında Bilgi

Heyeti Temsiliye Nedir Kimlerdir

Heyeti Temsiliye anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Heyeti Temsiliye Nedir, Heyeti Temsiliye Ne Anlama Gelir, Heyeti Temsiliye Ne Demektir, Heyeti Temsiliye Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Heyeti Temsiliye ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Heyeti Temsiliye Anlamı

Erzurum ve Sıvas kongrelerini temsil eden ve onlar adına işleri yürütmekle görevli yetkili heyet. Bir geçici hükümet olarak da nitelendirilebilir. Erzurum Kongresi adına seçilen Heyeti Temsiliye şu kişilerden oluşuyordu: Mustafa Kemal, Rauf Bey, Raif Efendi, İzzet Bey, Servet Bey, Şeyh Fevzi Efendi, Bekir Sami Bey, Sadullah Efendi, Hacı Musa Bey.

Sıvas Kongresi adına seçilen Heyeti Temsiliye şu kişilerden meydana geliyordu: Mustafa Kemal, Rauf Bey, Albay Refet Bey, Raif Efendi, İzzet Bey, Servet Bey, Şeyh Fevzi Efendi, Bekir Sami Bey, Mazhar Müfit Bey, Ömer Mümtaz Bey, Hakkı Behiç Bey, Hüsrev Sami Bey, Ratipzade Mustafa Bey, Vasıf Bey, Sadullah Efendi, Heyeti Temsiliye’nin varlığı ve görevleri 23 Nisan 1920′de TBMM’nin açılışına dek sürdü.

Konu ile ilgili aramalar: Heyeti Temsiliye Nedir Heyeti Temsiliye ödev ara Heyeti Temsiliye kelime anlamı Heyeti Temsiliye sözlükte ara Heyeti Temsiliye ansiklopedi bilgi bankası ara Heyeti Temsiliye ne demek Heyeti Temsiliye neye denir

Heyeti Temsiliye ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver