her açılışta Scandisk taraması her restartta hata taraması

Etiketler: bilgisayar açılışta disk taraması yapıyor, bilgisayarı yeniden başlattığımda hata taraması yapıyor

Her Açılışta disk taraması Scandisk İptal etme Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Her Açılışta disk taraması Scandisk İptal etme

Bilgisayarınızın diskinde bad sektörlerin oluşması veya sistem dosyalarınızın bazılarının bozulması nedenleri ile bilgisayarınız her aşılışta Windows otomatik olarak dosyalarınızı tarar. Hata var ise rapor sunulur. Ancak bu istenmeyen bir durumdur. Bilgisayarınız her açılmasında, taramayı ilk saniyelerde iptal etmediğiniz halde uzun bir tarama yapar. Buda istenmeyen bir durumdur. Uzunca bir vakit kaybına neden olur. Bu durumdan nasıl kurtulacağınızı adım adım anlatacağız.

Başlat menüsünden Çalıştır’a tıklıyorsunuz. Açılan ekrana “regedit” yazıyorsunuz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır. Daha sonra aşağıdaki kayıt anahtarına ulaşıyorsunuz.

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession Manager

Burada “bootexecute” buluyorsunuz. Çıkabilecek bir aksiliğe karşı ilk önce yedekleme yapıyoruz. “Bootexecute” tıkladığınızda Dosya açılan menüden Ver tıklayarak masaüstünüze kaydediniz. Daha sonra “bootexecute” çit tıklayarak değer verisi kısmını siliyorsunuz. Tamam’a tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Olası bir hata durumunda masaüstüne aldığınız yedeğe çift tıklayarak geri eski haline getirebilirsiniz.

Son Aramalar: bilgisayar açılışta disk taraması yapıyor, bilgisayarı yeniden başlattığımda hata taraması yapıyor, her açılışta Scandisk taraması, her restartta hata taraması

bilgisayarım her açılışta disk taraması yapıyor, pc her açılışta disk taraması yapıyor, pc açılırken disk taraması, açılışta scandisk iptal etme, disk tarama iptali, windows otomatik tarama iptal etme, bilgisayar açılırken disk taraması yapıyor, bilgisayar açılmadan disk taraması, disk tarama iptal, pc açılırken system taramasını iptal etme

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver