Hepatit A Aşısı, Hepatit A Aşısı Etkileri, Hepatit A Aşısı Faydaları

hepatit A aşısı sağlığa etkileri, hepatit A aşısı vücuda etkileri, hepatit A aşısı yaptırmanın faydaları, hepatit A aşısı yaptırmanın yararları

Hepatit A aşısının özellikleri nelerdir?

Hepatit A hastalığı diğer hepatit hastalıkları arasında en sıradan sayılabilecek, bulguları oldukça hafif ve hayati bir önem arz etmeyen hastalıktır. Ancak Hepatit A, karaciğeri harap ederek karaciğer hastalıklarına zemin hazırlamaktadır. Bu sebeple Hepatit A hastalığında kronik karaciğer yetmezliği husule gelme riski bulunduğu için karaciğeri destekleyici tedavi metotlarına gidilmelidir. Tüm bu sorun ve şikayetlerle sağlığınızın bozulmasını istemiyorsanız Hepatit A aşısı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Peki Hepatit A aşısı yaptırmanın yararları nelerdir? İşte sizlere Hepatit A aşısının özellikleri ve sağlığa faydaları.

Sponsorlu Bağlantılar

İnaktif yani ölü bir aşı olarak tanımlanan Hepatit A, iki yaşını geçmiş olan herkese 6 ile 12 ayda bir, iki doz olarak yapılmalıdır.

Hepatit A aşısı olan kişilerde aşının yapılmasından iki hafta koruyucu antikorlar gelişmiş olur. İki haftada %95 gelişen antikorlar bir ay sonra tamamen gelişimlerini sağlamış olurlar.

Hepatit A aşısı sonrası alerjik reaksiyon görülmesi oldukça normal bir durum olduğundan korkmaya gerek yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver