Hematoloji Nedir Hakkında Bilgi

Hematoloji Nedir

Hematoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hematoloji Nedir, Hematoloji Ne Anlama Gelir, Hematoloji Ne Demektir, Hematoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hematoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hematoloji Anlamı

Kanın yapısını ve özelliklerini inceleyen bilim dalı; kan bilimi. Kanın ögeleri olan alyuvarlar, akyuvarlar, hematoblastlar (trombositler) ve bunların oluşumunu denetleyen etkenlerle ilgilenir. Kan gruplarının saptanması ve incelenmesi de uğraş alanına girer. Bu bilim, anemilerin (kansızlık), lösemilerin (kan kanseri) ve Hodgkin hastalığının (lenf kanseri) tedavisinde sağladığı ilerlemelerle giderek önem kazanmıştır. Hematolojinin lenf dokusu üzerindeki incelemeleri sonucunda da hematoloji ile immünoloji (bağışıklık bilimi) arasında büyük bir yakınlığın olduğu ortaya çıkmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Hematoloji Nedir Hematoloji ödev ara Hematoloji kelime anlamı Hematoloji sözlükte ara Hematoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Hematoloji ne demek Hematoloji neye denir

Hematoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver