Helvetler Nedir Kimdir Hakkında Bilgi

Helvetler Nedir Kimdir

Helvetler anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Helvetler Nedir, Helvetler Ne Anlama Gelir, Helvetler Ne Demektir, Helvetler Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Helvetler ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Helvetler Anlamı

İ.Ö. 1. yüzyılın ortalarına doğru Helvetia’da (bugünkü İsviçre) yaşamış olan Galya halkı. İ.Ö. 112′den başlayarak birçok kez Galyalı komşularına, hatta Akdeniz kıyısındaki Roma kolonilerine akınlar yaptılar. İ.Ö. 107′de Roma birliklerini yendiler. Sonra eski yaşadıkları kentleri yakıp Galya’ya yerleşmeye karar verdiler. İ.Ö. 58′de Sezar tarafından yeniden İsviçre’ye sürüldüler. Galya’nın fethinden sonra toprakları, Romalılar tarafından Helvetia adı altında Galya’ya bağlanarak yönetildi. İ.S. 450′de başlayan Alaman ve Burgund akınlarına kadar bütünlüklerini korudular. Bu akınlar yüzünden tekrar İsviçre’nin dağlık kesimlerine çekildiler. Helvetler cesaretleriyle tanınan bir halktı. Meclisler tarafından yönetilen dört kantona bölünmüşlerdi. yunan alfabesini kullanıyorlardı.

Konu ile ilgili aramalar: Helvetler Nedir Helvetler ödev ara Helvetler kelime anlamı Helvetler sözlükte ara Helvetler ansiklopedi bilgi bankası ara Helvetler ne demek Helvetler neye denir

Helvetler ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver