hcg damlası zararları-hcgdamlasi zararlari yan etkileri Hakkında Bilgi

Aşağıda hcg damlası zararları-hcgdamlasi zararlari yan etkileri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

hcg damlası zararları-hcgdamlasi zararlari yan etkileri

HCG zayıflama damlası her ne kadar uzman kişilerin elinde etkili bir zayıflama ilacına dönüşse de tecrübesiz ve bilgisiz kişilerce uygulanması durumunda da ciddi sağlık riskleri barındırabiliyor. İşte bu konuda stargazete de çıkmış olan bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedik.

Düzensiz ve sağlıksız beslenme, hareketsiz bir yaşam yüzünden hızla kilo alıyor ve bu kiloları aynı hızla vermek istiyoruz! Bunun için aylar süren diyetler, egzersiz programları yerine alternatif yöntemler arayanların da sayısı bir hayli fazla. İşte bu yöntemlere İngiltere ve ABD’de bir yenisi eklendi: HCG damla… HCG (Human Chorionic Gonadotropin) aslında hamilelik sırasında kadınların salgıladığı bir hormon. Ancak bu hormonu içeren iğneler son birkaç yıldır zayıflama amacıyla da kullanılıyor.

İğne yaptırmak istemeyenlere ‘alternatif’ olarak sunulan HCG damlasının da iğnelerle aynı sonucu sağladığı ve her kürde kişinin kilosunun yüzde 10’unu verdirdiği iddia ediliyor.

Uygulama yöntemi ise damlanın günde üç kez dilaltına damlatılması ve gün boyunca sadece 500 kalori alınması… Bir insanın günde bin 500-2 bin kalori tüketmesi gerektiği düşünülünce beraberinde böyle bir diyet uygulanan bu damlanın olumsuz etkileri olabileceği fikrini akla getiriyor. Türkiye’de de yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bu ürünü uzmanlara sorduk.

KİLONUZU KORUYAMAZSINIZ

Kilo verirken aynı zamanda kas kütlesini korumak gerektiğini söyleyen Star gazetesi yazarı, uzman diyetisyen Selahattin Dönmez, bu tarz çok düşük kalorili diyetlerin kasları koruma şansının ‘sıfır’ olduğunu hatırlatıyor. Dönmez diyet yaparken sağlıklı bir şekilde zayıflamanın çok önemli olduğunu

belirtiyor: “Bin 200 kalorinin altındaki diyetlerde vitamin, mineral gereksinimini karşılamanız mümkün değil. Farz edelim, 700-800 kalorilik bir diyet yaptınız, bu en fazla 12 gün uygulanabilir. Zaten böyle bir diyetten sonra kilonuzu koruyamazsınız. Zayıflamak için aç kalmak değil antioksidan açısından zengin besinler tüketmek gerekiyor. Normalde bireyler kısıtlı yediğinde zayıflayacağını zannediyor. Ancak sanılanın aksine az yemek ya da düşük kalorili beslenmek bazal metabolizma hızınızı düşüreceği için daha zor kilo vermenize neden olur. Bu tarz diyetler böbrek transplantasyonuna varan ciddi sonuçlar doğurabilir.”

Doktor kontrolünde olunmalı

DR. Ender Saraç 2006 yılından beri zayıflamak isteyenlere HCG iğneleri uyguluyor. Danışanları arasında birçok ünlü ismin de bulunduğunu söyleyen Saraç, kullandıkları iğneleri piyasada bulmanın mümkün olmadığını çünkü içeriğini özel olarak hazırladıklarını belirtiyor. Özellikle ABD’de çok popüler olan HCG damlanın aynı adı taşısa da içerik açısından bir benzerliği bulunmadığını hatırlatan Saraç bu damlanın kullanılmasını önermediklerini söylüyor.

Saraç iki ürünün içerik açısından büyük farklılıklar taşıdığını belirtiyor: “İğne karın bölgesine uygulanıyor, böylece daha çabuk sonuç alınıyor. Damla oral yolla alındığı için etkisi de azalıyor. Kilo verirken kişinin beden tipine göre davranıyoruz. Göbek ve bel çevresini, yağ oranını ölçüyoruz. Ardından kişiye özel kilo verme programı hazırlıyoruz. Zaten bu tarz uygulamaların mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekiyor. Ayrıca egzersiz desteği de şart. Damlayla birlikte uygulanan diyetin de vücuda ciddi zararları olabilir. Vitamin eksikliği, sinirlilik, adet düzensizliği, halsizlik, unutkanlık yapabilir. Biz zayıflamak isteyen danışanlarımıza bazen haftada bir kez detoks veriyoruz. Böyle düşük kalorili bir diyet de ancak haftada gün yapılabilir.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver