Hayal Gücü Nasıl Gelişir, Hayal Gücünü Geliştirme, Hayal Gücünü Geliştirme Etkinlikleri

hayal gücünü geliştirme teknikleri, hayal gücünü geliştirme yolları nelerdir, hayal gücünü geliştirmek, hayal gücünü geliştirmek için

Hayal gücünü geliştirme yolları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Küçük yaşlarda sahip olduğunuz hayal gücünüzü bir düşünürseniz, şimdi aynı yaratıcılığa sahip olmadığınızı göreceksiniz. Küçükken uçsuz bucaksız bir hayal dünyamız vardı, fakat büyüdükçe hayal gücünde körelmeler oldu. Eminim ki hepiniz içinde bu durum aynıdır. Seneler geçtikçe, hayal kurma yeteneğimizi de elimizden aldı. Bazılarımız bunun farkında olmadan hayatlarına devam ederken, bazılarımız da yılların çaldığı hayal gücünü geri kazanma çabası verdi.

Hayal gücünde iyileştirme yapmak ve düşünce gücünü yeniden harekete geçirmek için halen geç kalmış değilsiniz. Günlük hayatınızda daha dikkatli davranarak hayal gücünü yeniden kazanmak için sizde çaba gösterebilirsiniz.

Hayal gücünü geliştirmek için sizlere bazı ip uçları veriyoruz. Bu ip uçları doğrultusunda hayal gücünüzü geliştirmiş olacaksınız.

İnanmak

Hiçbir şeye imkansız gözü ile bakmayın. Hayatta başarılı olmanın yegane şartı inanmaktır. İmkansız gibi görünen şeylerin, imkansız olamdığını hayal edin. Böylece hayalinizde onu imkansız yapmayan bir yol mutlaka bulacaksınız.

Araştırın

Çocukluğunuzu hatırlayın. Ne kadar meraklı olduğunuzu ve ne kadar çok soru sorduğunuzu. Meraklı olun ki, araştırarak yeni yeni bilgiler edinin. Bir konuda başarılı olmak, o konu hakkında mümkün oldukça bilgi edinmektir.

Fikir üretme

Herhangi bir sorun karşısında sorunu çözmenin yollarını düşünün. Her fırsatı düşünerek hedefinize ulaşabilirsiniz. Yeni bakış açısı ve yeni fikirler üretin.

Fikir defteri

Not almayı alışkanlık haline getirin. Aklınıza gelenleri (ufak şeylerde olsa) bir deftere yada telefonunuza not edinin. Her sabah ve akşam neleri not ettiğinizi kontrol edin.

Sorunlar karşısında yılmayın

Çoğu zaman sorunlar insanı kendinden bezdirir. Kaygı, her zaman hataya yöneltir. Bazen sorunlar düşündüğünüzden daha kolay çözülebilir. Sorunları fırsata çevirmeyi hayal edin. Böylece yeni fikirler aklınıza gelecektir.

Dinlenme

Günlük hayatınızda dinlenmeyi asla ihmal etmeyin. Bir köşeye çekilin, gözlerinizi kapatın ve kendinizi hayal dünyanıza bırakın.

İlham kaynağı

Herkesin bir ilham kaynağı vardır mutlaka. Bunun farkında olun ve hayatınıza anlam katacak ilhamlarınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver