Havuç Ve Faydası, Havucun Faydaları, Havucun Faydaları Nelerdir

havucun faydaları ve yararları, havucun faydası, havucun yararları, havucun yararları nelerdir

Havuç Ve Havuç’un İnanilmaz Faydaları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

İçeriğinde  bol miktarda A vitamini barındıran Havuç  B, C, D ve E vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Ayrıca karoten, şeker ve fosfor ihtiva eder. Havuç yemenin göze çok faydası olduğu için, göz doktorları, hastalırına bol miktarda havuö tüketmelerini öneriyor. Havucun belli başlı faydaları nelermiş? Öğrenmek istiyorsanız, buyrun aşağıdaki makaleyi inceleyin…

 

Havucun Faydaları: Bağırsakları çalıştırarak sindirime yardımcı olur. İdrar ve gaz söktürücüdür. Kabızlığı giderir, ishali keser. Bağırsak iltihaplarını ve böbrek ağrılarını giderir. Bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur. Vücuda, kalbe ve gözlere kuvvet verir. Cinsel gücü arttırır. Bitkinliğe ve Kansızlığa iyi gelir. Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına ve öksürüğe karşı faydalıdır. Kansere karşı koruyucudur. Kandaki kolesterol oranını düşüren Havuç, kalp hastalıkları ve damar sertliğine faydalıdır. Kalp krizi ve felç riskini azaltır. Vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırmaya yardımcı olarak kanı temizler. Cilde tazelik ve canlılık verir. Cilt hastalıklarına karşı yararlıdır. Romatizma ve gut hastalığına iyi gelir. Diş etlerini güçlendirir.

Havuç Nasıl Kullanılır? Havucun kökü, yaprakları ve tohumları kullanılır. Ayrıca havuçun suyu ve turşusu da tüketilir. Kurutulmuş tohumları kaynatılarak yapılan çay iştah açar ve anne sütünü arttırır. Havuç tohumu, ayrıca aybaşı kanamalarına da iyi gelir. Rendelenmiş havuca limon suyu katılarak hazırlanan maske özellikle yağlı ciltlere çok faydalıdır. Havuç suyu mide ve bağırsak hastalıklarına da faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver