Havuç Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir | Yararları Faydaları Nelerdir Hakkında Bilgi

Havuç Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir | Yararları Faydaları Nelerdir

Havuç Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Yararları Faydaları Nelerdir,
Havuç anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Havuç Nedir, Havuç Ne Anlama Gelir, Havuç Ne Demektir, Havuç Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Havuç ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Havuç Anlamı

Koni biçimindeki etli kökü için sebze olarak yetiştirilen, iki yıllık, otsu bir kültür bitkisi. Havucun vatanı Orta Avrupa’dır. Yabanî türlerine Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya’da rastlanır.

Bitki 1-1,5 m boyunda, az dallı, parçalı yapraklıdır. Yazın açan çiçekleri küçük, beyazımsı renkli şemsiye şeklinde toplanmıştır. Çiğ olarak ya da pişirilerek tüketilen havuçtan, içerdiği A, C, B ve B2 vitaminleri nedeniyle gaz söktürücü, idrar artırıcı ve mide ilâcı olarak da yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Havuç Nedir Havuç ödev ara Havuç kelime anlamı Havuç sözlükte ara Havuç ansiklopedi bilgi bankası ara Havuç ne demek Havuç neye denir

Havuç ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver