Havra Nedir Hangi Dinde Vardır Hakkında Bilgi

Havra Nedir Hangi Dinde Vardır

Havra Nedir Hangi Dinde Vardır, Havra hangi dinde ibadet yeridir
Havra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Havra Nedir, Havra Ne Anlama Gelir, Havra Ne Demektir, Havra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Havra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Havra Anlamı

Yahudi tapınağı. İlk havranın nerede kurulduğu bilinmemekle birlikte İ.Ö. 597′de Kudüs’ün fethiyle Nabukadnezar tarafından 6. yüzyılda Babil’de kurulduğu sanılmaktadır. 538′de Keyhüsrev’in fermanından yararlanan Yahudiler, Filistin’e yerleşince, burada havraların sayısı da artmıştır. Filistin’den başka, Mısır, Yunanistan, Anadolu ve Kıbrıs’ta da birçok havra vardı. Bunların çoğu kutsal Kudüs’teydi. İ. S. 70 yılında Romalılar Kudüs’ü yıktıklarında Kudüs’te 480 havra vardı. Havraları “arkhisynagogos” denen kişi ya da önemli sayılan üç kişi yönetirdi. Bunlar, dinî törenleri yapmakla görevli bir rahip seçerdi. Kutsal Kitap’ın yorumuysa bu işi en iyi bilenlere bırakılırdı. Günümüzde havralarda yapılan ayinleri haham yönetir. Hazan denilen duahan da duaları okur. Havralar genellikle Kudüs’e doğru bakar.

Konu ile ilgili aramalar: Havra Nedir Havra ödev ara Havra kelime anlamı Havra sözlükte ara Havra ansiklopedi bilgi bankası ara Havra ne demek Havra neye denir

Havra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver