Havari Nedir Hakkında Bilgi

Havari Nedir

Havari anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Havari Nedir, Havari Ne Anlama Gelir, Havari Ne Demektir, Havari Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Havari ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Havari Anlamı

İsa’nın Hristiyanlığı yaymakla görevlendirdiği yardımcılarından her biri. Bunlar Aziz Andreas, Bartolomaeus, Büyük Yakup, Küçük Yakup, Matta, Mattias, Filippus, Simun, Yahuda (Taddeus), Yahuda (İskariyot), Tomas, Petrus adlı 12 kişidir. İsa bunları yardımcılığına seçtiğinde hepsi Taberiye Gölü çevresinde yoksul işçi, köylü, balıkçı gibi basit insanlardı. İsa onlarla gizlice toplanıyor, İncil ayetlerini söylüyor, İsa saklanırken onlar da bu öğretiyi halk içinde yayıyorlardı. Bunlardan Yahuda (İskariyot), İsa’yı ihbar edip çarmıha gerilmesine neden olan havaridir. Petrus, azizlerin en büyüğü sayılır. İsa’nın öldürülmesinden sonra havariler Aziz Petrus’un başkanlığında toplanıp Hristiyanların yönetimini ele aldı ve hain Yahuda’nın yerine Matta seçildi. Birkaç yıl sonra Aziz Paulus ve Hristiyanlığı İsa’dan sonra kabul eden Aziz Barnabas da havariliğe kabul edildiler.

Konu ile ilgili aramalar: Havari Nedir Havari ödev ara Havari kelime anlamı Havari sözlükte ara Havari ansiklopedi bilgi bankası ara Havari ne demek Havari neye denir

Havari ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver