Havan Topu Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Havan Topu Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Havan Topu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Havan Topu Nedir, Havan Topu Ne Anlama Gelir, Havan Topu Ne Demektir, Havan Topu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Havan Topu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Havan Topu Anlamı

Üstün atış gücü olan, kısa namlulu, dik mermi yollu, aşırtmalı atışlar yapan top. 15. yüzyılda kullanılan bronzdan, yivsiz ve taş gülleler atan mancınıklar havan topunun ataları sayılabilir. I. Dünya Savaşı sırasında yivli havanlar kullanıldı. 1916′larda ağır havanlar yapıldı. Bu arada çapları da giderek büyütüldü. Havanın mermisi rokete benzer. Merminin kuyruk kısmına yerleştirilen barut hakları, ateşlendiği zaman mermiyi namludan dışarı fırlatır.

Konu ile ilgili aramalar: Havan Topu Nedir Havan Topu ödev ara Havan Topu kelime anlamı Havan Topu sözlükte ara Havan Topu ansiklopedi bilgi bankası ara Havan Topu ne demek Havan Topu neye denir

Havan Topu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver