Havai Fişek Nedir Nasıl Üretilir Hakkında Bilgi

Havai Fişek Nedir Nasıl Üretilir

Havai Fişek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Havai Fişek Nedir, Havai Fişek Ne Anlama Gelir, Havai Fişek Ne Demektir, Havai Fişek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Havai Fişek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Havai Fişek Anlamı

Yakılarak havaya fırlatılan, türlü ışık pırıltıları ve kıvılcımlar saçan küçük bir tür roketçik. Bayram, karnaval gibi şenliklerde eğlenmek, savaş uçaklarının hedeflerini aydınlatmak için, gemiden gemiye ya da karaya haberleşme amacıyla atılır. Havai fişeğe hareket gücü veren ve onun patlamasını sağlayan ana madde baruttur. Havai fişeklerin hemen hepsinde biri hareket ettirmek için, öteki ise patlamasını sağlamak için iki tür barut kullanılır. Ses çıkarmak için kullanılanlarında barut bir silindire sıkıştırılır. Patlama sırasında renk vermesi için de türlü maden tuzlarından yararlanılır. Havai fişek, ateşli silâhlardan çok önceleri kullanılmaktaydı. 1540 yılında İtalya’da yapılmaya başlanmış, 1600′lü yıllarda da İngiltere ve Fransa’ya geçmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Havai Fişek Nedir Havai Fişek ödev ara Havai Fişek kelime anlamı Havai Fişek sözlükte ara Havai Fişek ansiklopedi bilgi bankası ara Havai Fişek ne demek Havai Fişek neye denir

Havai Fişek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver