Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Bölümü olan üniversiteler, Havacılık Ve Uzay Mühendisliği Bölümü hangi üniversitelerde var? 2013-2014

Üniversiteye hazırlık yapan adaylar için, Havacılık ve Uzay Mühendisliği hakkında çeşitli ve güvenilir kaynaklardan en yeni bilgileri ve bölümün puanlarını derledik. Havacılık ve Uzay Mühendisliği mesleğine karar vermeden önce bu bilgileri göz önünde bulundurmanın faydalı olacağını düşünüyoruz.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği

Sponsorlu Bağlantılar

Genel Tanım:

Gelişen hava ulaşım ve uzay araçlarının yapımı, bakımı, tasarlanması ve araçların güvenli bir biçimde seyredebilmesi için gerekli önlemleri alacak teknik insan gücünü yetiştirmek amacıyla kurulmuş olan bir bölümdür. Bu mühendislik programı ayrı isimler taşımasına rağmen Uçak Mühendisliği ile birbirine yakın fonksiyonları yerine getirir.

Faaliyet Alanları:

Askeri ve sivil uçakların bakım ve onarımının yanı sıra, uçak sanayinin geliştireceği yeni tip uçakların dizayn ve imalatı konularında, uçaklar ve havacılık konularında araştırma yapmak gibi çalışma alanlarına sahiptirler.

İş Bulma Olanakları ve Kazanç Durumu:

THY ve diğer havayolu şirketleri, uçak motoru fabrikaları, ikmal bakım merkezleri, bakım merkezleri, Sivil Havacılık Teşkilatı gibi resmi ve özel kuruluşlarda iş bulma olanakları yüksektir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ülkemizde uçak sanayinin gelişmesine bağlı olarak uçak mühendislerine / havacılık mühendislerine oldukça büyük gereksinim duyulacaktır.

Bu Mesleği Seçenlerde Ne Gibi Nitelikler Olmalı:

Yeni ve güncel teknolojileri takip edebilmesi ve bundan hoşlanması

Yeniliklere açık olması

Masa başı iş beklentisinin olmaması

Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması

Yabancı dil (özellikle İngilizce) bilgisinin olması

Dikkatli ve dikkatini bir noktada uzun süre yoğunlaştırabilme yeteneğine sahip olması

Sorumluluk duygusunun gelişmiş olması

Titiz olması gerekir.

HAVACILIK VE UZAY MÜHENDİSLİĞİ (MF–4)
ÜNİVERSİTE ADI     Öğretim Şekli     2009 TABAN PUAN     2009 0,8 BAŞ SIRA     2010 TAHMİNİ P.
ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ         351,741     7,550     532,239

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver