Hassas Gözler İçin Lens Seçimi-Lens Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Hakkında Bilgi

Aşağıda Hassas Gözler İçin Lens Seçimi-Lens Alırken Nelere Dikkat Etmeli? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hassas Gözler İçin Lens Seçimi-Lens Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Lens teknolojisi gözlük kullanımını adeta tarihe gömen bir teknolojidir. Ancak lens seçimi de kendine özel bir takım sırları ve ipuçları bulunan bir şeydir. Lens seçerken sizlere tavsiye edeceğim en önemli kural, konusunun uzmanı bir göz doktoruna danışmadan kesinlikle lens kullanılmasıdır. Bunun haricinde ise aşağıda sizler için sıraladığımız len kullanımı için gerekli ipuçları göz önüne alınmalıdır. Doğru lens kullanımı aynı zamanda unutmayın ki doğru makyajı da desteklemekte ve yüz güzelliğini artırmaktadır.

* Lenslerinizi taktıktan sonra makyaj yapın ve çıkardıktan sonra temizleyin.

” Hassas gözler için olan makyaj malzemelerini tercih edin.

* Suda çözünebilen makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin.

‘ Eye – liner‘ı gözünüzün iç kısmına sürmeyin,

* Üç ayda bir eye-liner ve maskaralarınızı değiştirin.

” Gözleriniz kızarmış ve enfekte iken kesinlikle makyaj yapmayın. Belirtiler devam ederse doktorunuza danışın.

Kirpikler;

Gözler kadar kirpikler de önemli, Kirpiklerinizi daha uzun, dolgun ve kıvrık göstermeniz için piyasada pek çok rimel var. Kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Ancak sürerken şu noktalara dikkati Rimelinizi kirpik dibinden ucuna ve aşağıya doğru bakarak sürmelisiniz, Gözlerinizi daha büyük göstermek için dış yarıdaki kirpiklere daha fazla maskara uygulayın. Rimel sürmekten hoşlanmıyorsanız size pratik ve kullanışlı bir önerimiz var: Kirpik perması. Bu yöntem sayesinde kirpikleriniz daima kıvrık ve dolgun görünüyor. Peki kirpik perması nasıl uygulanıyor? Göze hiçbir zararı olmayan kimyevi iki ilaç hazırlanıyor. Bu ilaçlardan biri kıvrılmayı, diğeri kalıcılığı sağlıyor. Her iki Haç sırayla kirpik diplerine sürülüyor. 15′er dakika bekletiliyor. 30 dk. sonra artık kirpikleriniz daha kıvrık. Kirpik permasının kalıcılığı ise 1-2 ay sürüyor. Kirpiklerinizin renginden memnun değilseniz o halde kirpik boyası yaptırmalısınız. Sarışınlara ve kirpik kılları açık olanlara önerilen bu yöntemde 4 farklı renk mevcut: kahve, gri, mavi siyah ve siyah, 10 dakika içinde, dayanıklılığı l ay süren yeni kirpik renginiz hazır!

Dudaklar;

Dudaklarınızı nasıl vurgulayacağınızın ipuçları:

* ince dudaklar: Daha kalın görünümlü dudaklara kavuşmak istiyorsanız, dudaklarınızın dış bölümünü kalemle çerçeveleyin. Ayrıca parlak renk rujları tercih edin.

* Düşük dudaklar: Dudağınızın birleşme noktalarına fondöten sürün. Üst dudağınızın kenarına kalemle çizgi çekin. Alt dudağınıza daha kalın çizgi çekin.

* Kalın dudaklar: Dudaklarınızı ince göstermenin yolu fondöteni dudakların’ çevresine sürmekten geçiyor. Ayrıca kesinlikle mat renk rujları tercih edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver