Haşimato Hastalığı Nasıl Geçer, Haşimato Hastalığı Tedavisi, Haşimato Hastalığından Kurtulmak İçin

haşimato hastalığının tedavisi, haşimato hastalığının tedavisi var mı, haşimato nasıl tedavi edilir, haşimato tedavisi

Haşimato hastalığı nasıl tedavi edilir?

Genetik faktörlerin, aşırı iyot tüketiminin ve radyasyona maruz kalmanın sonucunda husule geldiği söylenen haşimato hastalığında boğazın iki yanında bulunan tiroid bezinin salgıladığı hormonun savaşçı hücreler tarafından yabancı madde olarak algılanıp yok edilmesi, vücutta hormon eksikliğine sebep olacaktır. Bu tür sorunlar hastada sürekli yorgunluk, bitkinlik, el ve yüzün şişmesi, boğaz çevresinde küçük şişlikler olması ve sesin kalınlaşması gibi şikayetleri beraberinde getirecektir. Peki bu şikayetleri yaşamamanın yolları nelerdir? Haşimato hastalığının tedavisi var mıdır? İşte cevapları;

Sponsorlu Bağlantılar

Haşimato hastalığının tedavisi

 

Haşimato hastalığında tiroid bezi tahrip edildiği ve iltihap kaptığı için bu tahribatı ya da iltihabı geçirecek bir tedavi metodu bulunmamaktadır. Ne yazık ki haşimato hastaları hayatlarının sonuna kadar düzenli bir şekilde tiroid hormonu takviyesi almalıdır. Hayatlarına normal bir şekilde devam etmeleri için tiroid hormonu takviyesi oldukça önemlidir.

Düzenli olarak ilaçlarını aksatmadan alan haşimato hastalarında bu sorunun kendiliğinden geçtiğine de rastlanmıştır. Ancak bu iyileşme hastalığın ilk evrelerinde mümkündür. Aşırı derecede tahrip edilmiş ve iltihap kapmış olan tiroid bezinde iyileşme ne yazık ki söz konusu bile değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver