Haşimato Belirtileri, Haşimato Hastalığı, Haşimato Hastalığı Belirtisi

haşimato hastalığı nasıl belirti gösterir, haşimato hastalığının belirtileri, haşimato hastalığının şikayetleri,

Haşimato hastalığı belirtileri nelerdir?

Günümüzde kesin nedeni bilinmeyen haşimato hastalığı aşırı tuz tüketimi, aşırı radyasyona maruz kalmadan husule geldiği düşünüldüğü gibi kalıtsal olarak geçiş göstermesinden şüphe edilir. Tiroid bezinin salgılamış olduğu hormonun savaşçı hücreler tarafından yabancı madde algılanması ve yok edilmesi vücutta hormon eksikliğine sebep olurken, aynı zamanda tiroid bezini etkileyerek işlevini yerine getirememesine de sebep olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Haşimato hastalığı yapılan araştırmalara göre 100 kişiden ikisinde görülmekte ve bu hastalığa yakalananların yüzde doksanında kadın olduğu ortaya çıkmıştır. Yani erkeklere nazaran haşimato hastalığı en çok kadınlarda husule gelen bir problemdir. Peki haşimato hastalığının belirtileri nelerdir? Hangi şikayetler haşimatoyu işaret eder? Haşimato hastalığı belirtileri sizlerle.

Haşimato belirtileri

 

 • Uzu süre yorgunluk hissi
 • Kendini sürekli bitkin hissetme
 • El ve yüzde şişlikler olması
 • Sesin kalın çıkması
 • Boğaz çevresinde küçük şişlikler hissedilmesi
 •  

  Bu tür şikayetlerin hepsi haşimato hastalığını işaret etmektedir. Ancak çoğu kişide haşimato hiçbir belirti göstermeden ilerler ve yaşın ilerlemesi ile birlikte belirtilerini göstermeye başlar. Sinsi bir hastalık olan haşimatoda bu tür belirtileri kendinizde hissettiğini zaman hemen bir doktora başvurmalısınız.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver