Harry Potter Kan Grubu Öğrenme Tekniği, Harry Potter Usulü Kan Grubu Testi, Kan Grubu Nasıl Öğrenilir

kan grubu öğrenme, kan grubu testi nasıl yapılır, kan grubunu öğrenme testi, kan grubunu öğrenme yöntemleri

Kan grubunu öğrenmenin yeni yöntemi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kan grubunu öğrenmek için parmak delinir, lam üzerine üç damla kan damlatılır, damlatılan kan damlalarından birincisine Anti-A serumu, ikincisine Anti-B serumu, üçüncüsüne Anti-D serumu damlatılarak hangisinde çökelme olduğuna bakılır ve kişinin kan grubu çöken kan damlalarından anlaşılır. Ancak Avustralyalı bilim adamları bu zamana kadar kullandığımız bu teknikten farklı olarak beyaz perdenin sevilen kahramanı Harry Potter’dan ilham aldıklarını söyleyerek, özel bir kağıt geliştirdiklerini ve bu kağıdın bireylerin kan gruplarını harflerle belirttiğini ifade ettiler.

 

Harry Potter usulü kan grubu testi

 

İngiliz yazar J.K. Rowling’in yok satan kitap serisi Harry Potter maceraları, beyaz perdeye uyarlanmış ve yediden yetmişe herkes tarafından büyük bir ilgiyle seyredilmişti. Harry Potter serisinden biri olan “Harry Potter ve Sırlar Odası” filminde Harry Potter, sihirli bir günlüğe yazı yazıyor ve yazdığı soruların cevabını günlüğün sayfalarından okuyordu. İşte filmin bu sahnesi Monash Üniversitesi’nden Profesör Wei Shen’a ilham oldu. Shen’in kafasında kan grubu sonucunun doğrudan görülebildiği bir test geliştirme fikri uyandı ve hemen harekete geçerek insanların kan grubunun doğrudan görülebileceği özel bir kağıt geliştirdi.

Harry Potter’dan esinlenerek geliştirilen bu testte özel kağıt üzerine bir damla kan damlatılıyor, daha sonra kağıdın üzerinde önce A, B ya da 0 yazıyla, rh değerinin de “+ ” ya da “-” olarak kağıt üzerinde beliriyor. Canlı organizmalara etki eden bu özel kağıt ile kan grubunun daha hızlı ve kolay öğrenildiği, hatta hata payının da sıfır olduğu belirtiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver