Harp Okulları Nedir Hakkında Bilgi

Harp Okulları Nedir

Harp Okulları anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Harp Okulları Nedir, Harp Okulları Ne Anlama Gelir, Harp Okulları Ne Demektir, Harp Okulları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Harp Okulları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Harp Okulları Anlamı

Türk ordusuna subay yetiştirmek amacıyla kurulan okullar. İlk harp okulu 1831 yılında Hassa Ordusu Müşiri Ahmet Fevzi Paşa tarafından kuruldu. Resmen açılışı 1835 yılında II. Mahmut tarafından yapıldı. Bugünkü anlamda Kara Harp Okulu (Harbiye Mektebi) 1845′te, Deniz Harp Okulu 1908′de, Hava Harp Okulu 1951′de kuruldu. Harp okullarına kara, hava ve deniz askerî liselerini bitirmiş öğrenciler alınır. Öğretim süresi dört yıldır.

Konu ile ilgili aramalar: Harp Okulları Nedir Harp Okulları ödev ara Harp Okulları kelime anlamı Harp Okulları sözlükte ara Harp Okulları ansiklopedi bilgi bankası ara Harp Okulları ne demek Harp Okulları neye denir

Harp Okulları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver