Harp Akademileri Nedir Hakkında Bilgi

Harp Akademileri Nedir

Harp Akademileri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Harp Akademileri Nedir, Harp Akademileri Ne Anlama Gelir, Harp Akademileri Ne Demektir, Harp Akademileri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Harp Akademileri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Harp Akademileri Anlamı

Türk ordusuna kurmay subay yetiştiren ve subayların meslekî bilgilerini geliştiren yükseköğrenim kurumları. Kurulması 1786′larda düşünülmüşse de, uygulama ancak 1845′te gerçekleşti. O zamana kadar, yurtiçinde ya da dışında yükseköğrenim görenler mühendis unvanıyla orduda görev alırken, 1845′ten itibaren bunlara kurmay subay unvanı verildi. 1845′te Harp Akademileri’nin temeli atıldı.

Uzun yıllar iki ve üç sınıf olarak eğitim yapıldı. Bu süre 1950′den sonra iki sınıf olarak saptandı. 1930′da Deniz, 1937′de Hava Harp Akademisi hizmete girdi. Akademide ve bünyesinde yer alan öğrenim kurumlarında da 2 yıllık eğitim yapılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Harp Akademileri Nedir Harp Akademileri ödev ara Harp Akademileri kelime anlamı Harp Akademileri sözlükte ara Harp Akademileri ansiklopedi bilgi bankası ara Harp Akademileri ne demek Harp Akademileri neye denir

Harp Akademileri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver