Harold Perrineau Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Harold Perrineau Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Harold Perrineau Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Harold Perrineau, 1963 doğumlu Amerika’lı sinema ve dizi oyuncusu. Milyonlarca izleyici tarafından ilgiyle takip edilen, Emmy ödüllü dizi Lost’da ‘Michael Dawson’ karakterini canlandırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Harold Perrineau Jr., 7 Ağustos 1963’de Brooklyn, New York’da dünyaya geldi. Shenandoah Konservatuarı’nda (Shenandoah Conservatory) müzik ve tiyatro eğitimi aldıktan sonra bir çok tiyatro oyununda başarılı performanslar sergileyen Perrineau, 1991-1993 yılları arasında I’ll Fly Away adlı dizide Robert Evans’ı canlandırdı.

İlk sinema filmi 1995 yapımı Smoke olan Perrineau, 1996’da Leonardo Di Caprio ve Claire Danes’in başrollerinde oynadığı Romeo + Juliet filminde Romeo’nun en iyi arkadaşı Mercutio’yu canlandırdı. 1997’de Anthony Hopkins ve Alec Baldwin’in başrollerinde olduğu The Edge’de oynadıktan sonra, 1997-2003 yılları arasında HBO televizyonunda yayınlanan, hapishane dizisi Oz’da canlandırdığı, tekerlekli sandalyedeki Augustus Hill karakteriyle şöhrete kavuştu.

Yetenekli sahne, sinema ve televizyon oyuncusu Perrineau, her rolü almaya istekli oluşu ve çok yönlü oyunculuğu sayesinde iyi bir itibar kazandı. The Best Man (1999), Woman On Top (2000) ve On Line (2002) filmlerinde rol aldıktan sonra başrollerinde Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Laurence Fishburne’ün oynadığı, kullandığı çekim teknikleriyle yeni bir çığır açan 1999 yapımı the-matrix’in her iki devam filminde (The Matrix Reloaded-2003 ve The Matrix Revolutions-2003) ‘Link’ karakterini canlandırdı. Aynı zamanda bilgisayar oyunu Enter The Matrix’de yeraldı.

2004’de ABC’de yayınlanmaya başlayan Lost adlı Emmy ödüllü dizide, geçirdiği uçak kazasının ardından oğlu ve onun köpeğiyle birlikte ıssız bir adaya düşen ‘Michael Dawson’ karakterini canlandırmaya başladı.

Acil Servis (er), Kanun ve Düzen (Law & Order) ve The Cosby Show’da da küçük rollerde görünen Perrineau, sahne ve sinema kariyerini birlikte yürütüyor. Blue/Orange adlı oyunda, parçalanmış kişilik bozukluğu (Borderline Personality Disorder) rahatsızlığı olan genç bir adamı canlandırdığı meydan okuyucu performansıyla, izleyicilerden büyük alkış topluyor.

Auroro isminde bir kızı olan Perrineau, New York ve Los Angeles’da yaşıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver