Harem Nedir Hakkında Bilgi

Harem Nedir

Harem anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Harem Nedir, Harem Ne Anlama Gelir, Harem Ne Demektir, Harem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Harem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Harem Anlamı

İslâm ülkelerinde, ev, konak ve saraylarda genellikle iç avluya bakacak bir şekilde plânlanan, kadınların yabancı erkeklerle karşılaşmadan günlük hayatlarını sürdürdükleri bölüm. Burada yaşayan kadınlara da harem deniyor olması, İslâmiyet’in bu bölümlere, özellikle buradaki kadınlarla belirli bir kan bağı dışında kalan erkeklerin girişini yasaklamasından kaynaklanır.

Osmanlı devlet yapısında harem-i hümâyûn sözcüğü, hem haremi hem de “enderun”u içine alır. Enderun, padişah, saray ve devlet hizmetinde bulunacak erkeklerin, haremse kadınların yetiştirilmesi için oluşturulmuş bir tür eğitim kurumudur. Bu bakımdan hareme yüksek dereceli kadınlar akademisi de denilebilir. Burada en alt kademe olan cariyelikten ustalığa kadar bir terfi sistemi bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Harem Nedir Harem ödev ara Harem kelime anlamı Harem sözlükte ara Harem ansiklopedi bilgi bankası ara Harem ne demek Harem neye denir

Harem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver