Harddisk Temizleme [Zaman ayarlı otomatik]

Burada sizlere otomatik olarak belirli zaman aralıklarında hard diski temizlemeyi anlatacağım. Bunları Windows 7, XP ve Vista ile yapabilirsiniz.

Windows’un içinde gömülü gelen disk temizleme aracını kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat ben size ücretsiz  CCleaner programını indirmenizi tavsiye ediyorum Bu ücretsiz harddisk temizleme programı profesyonel bilgisayar kullanıcılarının iyi bildiği ve önerdiği bir araçtır. Programı kurarken toolbar (araç çubuğunu) yüklemenize gerek yok.

Sponsorlu Bağlantılar

CCleaner İndir:

http://www.enbasit.com/indir.png

http://enbasit.com/enbasityolu.png

  1.  Kurduktan sonra “Başlat” a tıklayın ve alttaki arama kutusuna “Görev Zamanlayıcı” yazarak aratın. Çıkan sonuçlardan tıklayarak Görev Zamanlayıcı penceresini açın.

  2. Buradan yuvarlak içinde gösterdiğim “Temel Görev Oluştur”a tıklayın.

  3. Buradan önce göreve bir isim verin ve alttan da bir açıklama girin. Benim üstteki resimde yazdıklarımı yazabilirsiniz. Ardından ileri butonuna tıklayın.

  4. Bu pencerede ise hangi aralıklarla otomatik harddisk temizleme işleminin gerçekleşeceğini seçin. Önerim haftalık olarak seçmenizdir. Ardından ileri butonuna tıklayın.

  5. Üstteki pencere açılacaktır. Buradan yuvarlak içinde gösterdiğim yerden günün hangi saatinde temizleme işlemini yapacağını belirtin. Bu saattin bilgisayarınızın açık olduğu fakat kullanmadığınız bir saat olmasına dikkat edin. Ardından ileri butonuna tıklayın.Açılacak pencereden hiçbirşey yapmadan tekrar ileri butonuna tıklayın.

  6. Bu pencereden de “Gözat” butonuna tıklayarak az önce kurduğunuc CCleaner programının “.exe” uzantılı dosyasını arayıp bulun ve seçin. Ardından hemen altında bulunan “Bağımsız değişkenler ekle” kısmına “/AUTO” yazın ve sonra da ileri butonuna tıklayın.

  7. Geldiğiniz pencereden alttaki kutucuğu işaretleyin ve “Son” butonuna tıklayın.

  8. Üstteki özellik penceresi açılacaktır. Buradan gösterdiğim kutucuğu işaretleyin ve “Tamam” butonuna tıklayarak kapatın. İşlem tamamdır.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver