Harddisk Biçimlendirme Programı Ücretsiz İndir Parted Magic Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Harddisk Biçimlendirme Programı Parted Magic Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Parted Magic isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Parted Magic, birçok ücretli harddisk biçimlendirme ve bölmeprogramının işlevlerini yerine getirebilir. Özellikle de format işlemlerinden sonra başvurulan disk bölme işlemini Parted Magic ile yapabilirsiniz.

Parted Magic programının desteklediği dosyalama türleri: ext2, ext3, ext4, fat16, fat32, hfs, hfs+, jfs, linux-swap, ntfs, reiserfs, reiser4 ve xfs

Parted Magic’in özellikleri:

Harici ve dahili diskleri bölümleme
Harddisk üzerinde kopyalama, taşıma, silme, bölüm yaratma ve genişlet – daralt işlemleri
Harddiski klonlamak ve tam yedek oluşturmak
Çeşitli harddisk sağlık testleri
Güvenlik için sabit diskinizi kurtarılamaz şekilde silme

Not: Parted Magic programı PXELinux sürümü içinde gelmektedir. İndireceğiniz iso dosyasını cdye bastırarak bootcd olarak kullanmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda cd içine aktardınız Linux sürümü ve içinde yüklü olarak gelen Parted Magic ile diskinizi sağlıklı bir şekilde biçimlendirebilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmeniz için lütfen kullanım kılavuzunu okuyunuz. Herhangi bir yanlışınızda bilgisayarınız kullanılamaz duruma gelebilir.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver