Hardal Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Hardal Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Hardal anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hardal Nedir, Hardal Ne Anlama Gelir, Hardal Ne Demektir, Hardal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hardal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hardal Anlamı

Turpgillerden, 0,2-1,5 m boylarında, beyaz ya da sarı çiçekli, yıllık otsu bitkiler. Siyah hardal (Sinapsis nigra), beyaz hardal (Sinapsis alba) ve yabanî hardal (Sinapsis arvensis) olmak üzere üç türü vardır. Hardal bitkisinin keskin kokulu, acı ve yakıcı bir tadı olan tohumlarından hazırlanan baharatlarına da hardal adı verilir. Siyah hardal otunun kullanılan kısımları, tohumları ve tohumlarından elde edilen yağıdır. Hardal tohumları çok eskiden beri tıpta kullanılmaktadır. Hardal tohumu unu dâhilen ve az dozlarda kullanıldığında midevî, yatıştırıcı ve tarçınla karıştırılırsa iyi bir iştah açıcıdır. Hâricen yakı, lâpa ya da banyo hâlinde, romatizma ve bronşitte bölgesel tahriş yapmak için kullanılır. Siyah hardaldan en fazla baharat olarak yararlanılır. Zehirlenmelerde kusturucu etkisinden de yararlanılır. Beyaz hardal otunun vatanı Akdeniz çevresinde yer alan bölgelerdir. Önemli bir yağ bitkisidir. Sarı-kırmızı ya da beyaz renkteki olgun tohumlarından hardal yağı elde edilir. Kullanılışı siyah hardal otu ile aynıdır. Yabanî hardal otu, 20 – 60 cm yüksekliğinde, ülkemizde tarla ve nadaslarda, yol kenarlarında yetişen bir tarla otudur.

Konu ile ilgili aramalar: Hardal Nedir Hardal ödev ara Hardal kelime anlamı Hardal sözlükte ara Hardal ansiklopedi bilgi bankası ara Hardal ne demek Hardal neye denir

Hardal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver