Hara Nedir Hakkında Bilgi

Hara Nedir

Hara anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hara Nedir, Hara Ne Anlama Gelir, Hara Ne Demektir, Hara Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hara ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hara Anlamı

At üretilen çiftlik. Önceleri serbestçe üremeye bırakılan at sürüleri, at yetiştirilen alan ve otlaklar için kullanılan bu sözcük sonraları, yavru yetiştirmek üzere bir araya getirilmiş aygır ve kısrak topluluğu ve bu hayvanların toplandığı yer anlamında kullanılmaya başlandı. 17. yüzyıl sonlarında koşu atları, özel haralarda yetiştirilen safkan atlardan seçilirdi. Osmanlı devleti de at ihtiyacını haralardan karşılardı. 1830′da Çifteler, 1876′da Karacabey Harası kuruldu. Damızlık ihtiyacı için tekrar canlandırılan Çifteler (1913) ve Karacabey (1924) haralarının yanı sıra Sultansuyu, Çukurova, Konya, Karaköy ve Altındere’de de haralar açıldı. Bu haralar döner sermayeli devlet kurumlarıdır. Haralarda koyun ve sığır ıslahı da yapılır.

Konu ile ilgili aramalar: Hara Nedir Hara ödev ara Hara kelime anlamı Hara sözlükte ara Hara ansiklopedi bilgi bankası ara Hara ne demek Hara neye denir

Hara ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver