Hangi Yiyecekler Sağlığa Faydalı ve Yararlıdır Hakkında Bilgi

Aşağıda Hangi Yiyecekler Sağlığa Faydalı ve Yararlıdır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Hangi Yiyecekler Sağlığa Faydalı ve Yararlıdır

Dengesiz beslenme nasıl hastalıklara neden oluyorsa dengeli ve doğru yiyeceklerle beslenmek te bir çok hastalıklara ve rahatsızlıklara bitkisel çözüm sunmaktadır. İşte Sizlere 10 değişik yiyecek ile hastalıklara ve rahatsızlıklara bitkisel doğal çözümler.

1.Su. Böbrekler, beyin ve kalbin düzgün çalışmasını sağlayan başlıca içecektir. Uygun hidrasyon eklemleri ve yağlanan kasları sağlıklı tutmaya yarar. İştahı frenleyerek kilo vermeyi ve metabolizmayı hızlandırır. Susayınca boş vermek su içmemek sağlıksızdır. Günde en az 8 barda su içilmelidir.
2.Kahve. Günde 2 bardak tüketilebilir. Kafein içerdiğinden uyanık kalmanızı sağlar. Aynı zamanda Parkinson hastalığı, Alzheimer, kalp hastalıkları ve kolon kanseri türüne iyi gelir. Vücudu bunlardan korur. Egzersiz programında daha kolay başlangıçları sağlar. Egzersiz sonrası kas ağrılarını keser.

3.Süt. sütteki kalsiyum kemikleri güçlendirmeye yarar. Vücutta biriken yağ hücrelerinde depolana n yağların dağılımını sağlar. Yağsız süt ile kilo kontrolü sağlanabilir.
4.Yeşil çay. Antioksidan ve mineral deposudur. Metabolizmayı hızlandırarak sindirimi kolaylaştırır, yağ yakımını ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Beyni dinlendirir, kalp sağlığı, diyabet ve egzamayı tedavi eder. Bağışıklığı artırır, uykuyu açar ve stresi yatıştırır.

5.Meyve ve sebze suyu. Vitamin ve mineral deposudurlar ve çok sağlıklıdırlar. Hazır ürünlerden kaçının, şeker ve koruyucu madde içerirler. Kendiniz doğal ürünlerden hazırlayıp tüketin.
6.Ayran. Yazları mükemmel bir serinleticidir. Kalsiyum, B vitamini kompleksi, potasyum ve fosfor içerir. Probiyotik bakterileri vücuttan atar ve sindirim için faydalıdır.

7.Limonata. Narenciye meyvesidir C vitamini içerir. Limonata bağışıklık sistemini güçlendirir. Sabahları içildiğinde enerji düzeyini artırır. Kaya tuzu, su ve soda ile de birleştirilebilir. Lezzetli ve serinleticidir.
8.Kırmızı şarap. Sağlıklı alkollü bir içecektir. Antioksidan içerir. Kalbi koruyucu etkisi vardır. İyi (HDL) kolesterol seviyesini yükseltir. Kan pıhtılaşmasını önler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver