Hangi Yiyecekler Mide Asidini Azaltır, Mide Asidini Azaltan Besinler, Mide Asidini Azaltan Gıdalar

mide asidini azaltan yiyecekler, mide asidini azaltmak, mide asidini azaltmak için ne yapmalı, mide asidini azaltmak için ne yemeli

Mide asidini azaltan gıdalar

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Stres ve tüketilen bazı besinler mide asidinin artmasına sebep olarak midede mütenevvi sorunlara yol açar ve kişiye rahatsızlık hissettirir. Genellikle midede yanma hissine sebep olan mide asidini ortadan kaldırmak için hemen ilaca sarılmak yerine daha doğal ilaçsız tedavi metotlarını denemelisiniz. Bunun için sizlere mide asidini azaltan besinlerden bahsetmek istiyoruz. Hem böylece ilaç kullanmamış ve ilacın yan etkilerine de maruz kalmamış olursunuz.

Mide asidini azaltan yiyecekler

Mide asidini gidermek için tüketeceğini gıdaların başında keten tohumu gelir.Tam bir mide dostu olan kete tohumu hem mide asidini yok eder hem de ülsere iyi gelir. Keten tohumu kadar etkili olan karnabaharda midenin salgılamış olduğu asidi emerek kişiye rahatsızlık hissettirmez. Şiddetli mide ağrıları çekiyorsanız karnabahara yönelebilirsiniz.

Kafein, alkol ve gazlı içecekler mide asidini arttırmaktadır. Mide asidinden kurtulmak istiyorsanız maden suyu içebilirsiniz. Özellikle meyvesiz, sade maden suları mide asidini ortadan kaldırmada birebir. Ayrıca muz da mide yanmasına ve mide asidine iyi gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver