Hangi Şifalı Taş Hangi Hastalığa İyi Gelir, Şifalı Taşlar Hakkında Bilgiler, Şifalı Taşların Faydaları

, , ,

En faydalı şifalı taşlar hangileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Sevgili Arkadaşlar, bu yazımızda doğanın şifalı taşlarını konu alıyor ve sizler ile birlikte, en faydalı şifalı taşlar hangileri bilgi sahibi oluyoruz. Mutsuzluktan tutunda, strese, lenf bezleri tedavisine, baş ağrısı çeşitlerinden, en şiddetlisi oaln migren tedavisine kadar, depresyondan ve daha bir çok hasalıkları iyileştirme etkileri olan, şifalı taşların isimlerini ve o taşalrın hangi hastalığa iyi gelipte, neyi sembole ettiğini, ve dahasını bu yazımızda sizler ile birlikte öğreniyoruz arkadaşlarım.

 

 

Yakut: Mutsuzluk, saldırı, vakitsiz ölümler, kıymetsizlik, kavga, düşman, ve akıl hastalıklarına karşı koruyucu özelliği olduğuna inanılır.

Ametist: Strese, migrene, iştahsızlık, göz ağrısı, akciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Aytaşı: Lenf bezlerini temizler. Günlük yaşantınızdaki dengeyi oluşturmanızı sağlar ve duygusal dengenizde uyum sağlayıcı etki yaratır.

Kuvars: taşı depresyona iyi gelmesinin yanı sıra ayrıca endişe duygusunun bastırılması ve pozitif enerji yayması ile de bilinen oldukça özel bir taştır.

Elmas: aşkı sembolize eden bir taştır. Elmas ruhsal açıdan rahatlatıcı ve güçlendirici bir taş olma özelliği taşır.

Amazonit taşı sağlık için yararlıdır. Bedene güçlülük verir ve metabolik faaliyetleri dengede tutar.

Kalsedon (Mavi Akik): Düşünce yeteneğini kuvvetlendirir, iyi konuşmayı sağlar.

Mercan: Çoğaltıcı etkisi vardır, bereket simgesidir. Solunum açıcı etkisi vardır. Kişide cazibeyi artırır. Zor işlerin akışını kolaylaştırır.

Çeroit duyma bozukluklarına ve baş ağrılarına iyi gelen bir taştır.

Florit: Baş ağrısına iyi gelen taşlardan biridir. Başınızın ağrıyan bölgesine temas halinde oldukça etkili bir taştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver