Hangi Hareketler Kalbi Zorlar, Kalbi Yoran Davranışlar Hangileri, Kalbi Yoran Hareketler Nelerdir

kalbi yoran şeyler, kalbi zorlayan davranışlar, kalbi zorlayan hareketler, kalbi zorlayan şeyler

Kalbi zorlayan davranışlar nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre üç kişiden birinin kalp sorunu yaşadığı ortaya çıkmış ve kalp hastalarının sağlıklı bir yaşam sürmek adına hiçbir şey yapmamaları ve yeteri kadar doktorlarının önerilerine uyum sağlamamaları da ölüm oranlarını yükselmiştir. Kaliteli yaşamı en çok etkileyen sağlık problemlerine yol açan kalp hastalıkları, mütenevvi sorunlardan ötürü ortaya çıkmakta ve bireylerin günlük yaşamlarını bir hayli etkilemektedir. Uzmanlar kalp hastalarına kalplerini yoran davranışlardan kaçınmalarını, daha sağlıklı beslenmelerini ve düzenli egzersiz yapmalarını önermekteler.

 

Kalbi zorlayan hareketlerden ve alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğinin altını çize kalp doktorlarının bu önerilerine kulak vermez isek, sağlığımızı daha kötü etkileyen sorunlarla karşılaşırız. Bunun için ilk yapmamız gereken davranışlar arasında uzun süren hareketsizlikler yer alır. Uzun bir süre hareketsiz kalmak kalbi zorlayan en kötü davranışlardan biridir. Uzmanlar hareket olanağını sağlamak için periyodik olarak yürünmesini öneriyorlar.

Kalp sağlığı için sporunda önemi oldukça büyüktür. ancak bilinçsiz yapılan sporlar kalp sağlığına yarardan çok zarar sağlamaktadır. Bilinçsiz sporda kalbi zorlayan en önemli davranışlardandır.

Strese girmek ve agresifleşmekte kalbi yoran durumlardandır. Hele ki stresinizi içinizde yaşıyorsanız daha büyük bir risk altındasınız demektir. Bunların yanı sıra uyku düzensizliği, vücuda aşırı yüklenmek ve çok fazla alkol tüketmekte kalbi yoran şeyler arasındadır.

Aşırı yemek yemekte kalbi zorlar. Çünkü aşırı yemek yemek obeziteye kadar ulaşan kilo sorunlarına yol açar. Bu yüzden az yemek yemeli, şekerli içeceklerden uzak durulmalı ve bol bol su tüketmeliyiz. Uzun soluklu diyetlerinde kalbi yorduğu unutulmamalı ve sigaradan uzak durulmalıdır.

Bireylerin kalp hastalıkları riski altında olmadıklarını düşünmeleri de kalp hastalıklarının görülmesindeki en büyük problemdir. Çünkü bu kişilerin sahip oldukları bu düşünce onları daha çok kalp hastalıklarına yakınlaştırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver