Hangi Gıdalar Kolesterolü Düşürür, Kolesterolü Düşürme Yöntemleri, Kolesterolü Düşürme Yöntemleri Nelerdir

kolesterolü düşürmede etkili olan gıdalar, kolesterolü düşürmek için ne tüketmeli, kolesterolü düşürmek için ne yemeli, kolesterolü düşürmenin doğal yolları

Kolestrolü düşürme yolları

Yükselen kolesterolünüzü doğal yöntemler ile düşürmek istiyorsanız bu konumuzun size faydalı olacağını düşünüyorum. Kolesterolü düşürmenin doğal yolları keten tohumu yağı, ceviz ve fındık gibi ürünlerden geçiyor. Kalp-damar hastalıklarına yol açan yüksek kolesterol için tüketilecek bu ürünler sağlığınızda aynı önemli değişimler yaratacaktır. Keten tohumu, ceviz ve fındığın yanı sıra kolesterolü düşürecek olan diğer ürünleri Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Utku Çopur’un yorumlarından öğrenelim.

Sponsorlu Bağlantılar

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Utku Çopur’un yapmış olduğu açıklamada kolesterolü düşürecek olan ürünlerin içinde keten tohumu, ceviz ve fındığın yanı sıra zeytin, soya ürünleri, kırmızı biber, sarımsak, soğan, havuç, enginar, brokoli, domates, maydanoz, limon, elma, greyfurt, portakal, limon ve tahıllarda yer alıyor.  Tüketeceğiniz bu ürünler hormon, D vitamini ve yağları sindiren safra asitlerinin üretiminde kullanılmakta ve kolesterolün büyük oranda azalmasına muavenet etmektedir.

Kolesterolün bir kısmı vücut tarafından üretilmekte bir kısmı da tüketilen gıdalardan, şişmanlıktan, genetik faktörlerden ve stresten husule gelmektedir. Vücuttaki kolesterol miktarını etkileyen bu hususların etkisini azaltmak için sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat etmenin yanı sıra az önce de söylediğimiz gibi keten tohumu, ceviz ve fındığın yanı sıra zeytin, soya ürünleri, kırmızı biber, sarımsak, soğan, havuç, enginar, brokoli, domates, maydanoz, limon, elma, greyfurt, portakal, limon ve tahılların tüketiminden geçer.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver