Hangi Bitkiler Tansiyon Düşürür, Tansiyon Düşüren Bitkiler, Tansiyon Düşüren Bitkiler Hangileridir

tansiyon düşüren şifalı bitkiler, tansiyon düşürücü bitkiler, ,

Tansiyon düşüren bitkiler nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu elde edilen bilgilere göre baharatların insan sağlığı için son derece önemli olduğu, kalp hastalıkları başta olmak üzere mütenevvi sağlık problemlerinin riskini azaltığı ortaya çıkmıştır. Bu bilimsel çalışmadan elde edilen bir diğer bilgi ise bazı bitki ve baharatların kan basıncını yükseltiği ve azalttığı yöndedir. Peki kan basıncı ile alakalı olan tansiyonun yükselmesinde, tansiyonu düşürmek için hangi bitkilere yönelmek gerekir?

Sarımsak
Sarımsak tansiyonu düşüren özel bir madde içermekte ve sarımsağın tüketilmesinin ardından yükselen tansiyon düşmektedir. Kalp koruyucu bir etkiye de sahip olan sarımsağın tansiyonu düşürdüğü defalarca kanıtlanmıştır.

Tarçın
Kalp hastalıklarına ve diyabete iyi gelen tarçın, çay olarak tüketildiği zaman yükselen tansiyonu düşürmektedir.

Soğan
Soğanda kalp hastalıklarını önleyen bitkiler arasındadır. İçerisinde ihtiva ettiği Kuersetin ile yükselen tansiyonu sorunsuzca düşürmektedir.

Zeytin, yabani mercan köşk, alıç ve kakulenin de tansiyon düşürücü etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Yüksek tansiyon hastasıysanız tansiyonunuz yükseldiği zaman bu bitkilere yönelebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver