Hangi Bitkiler Kalp Hastalarına İyi Gelir, Kalp Hastalarının Tüketmesi Gereken Bitkiler, Kalp Hastalığına Hangi Bitkiler İyi Gelir

kalp hastalığına iyi gelen bitkiler, kalp hastasına iyi gelen bitki, kuş burnu hangi hastalıklara iyi geliyor, kuşburnunun faydaları

Kuşburnu kalp hastalığına iyi geliyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kuşburnunun kalp hastalarına çok iyi geldiği saptandı. Her gün düzenli olarak kuşburnu tüketmek kalp hastalığı riskini minimuma indiriyor. Çünkü kuşburnu, kolesterol seviyesini düşürüp kan basıncını azaltıyor.

 

İsveç Lund Üniversitesi bilim adamları yapmış olduğu araştırma ile kuşburnunun kalp sağlığı üzerindeki etkilerini ortaya çıkardılar. Günlük kuşburnu özü tüketen hastaların kolesterol ve kan basıncında düşüşler görülüyor. Özellikle obez olan hastaların her gün kuş burnu özü tüketmeleri onlar için çok faydalı.

Obez kadın ve erkeklere düzenli olarak 6 hafta boyunca kuşburnu tozu ile hazırlanan bir içecek verildi. İçinde 40 gram kuşburnu tozu bulunan bu içeceğin obez olan bu hastalar tarafından her gün tüketilmesi sağlandı. 6 hafta sonunda hastaların kolesterol seviyeleri %5 oranında düşerken, kan basıncı ortalaması da 3.4 idi.

Kolesterol ve kan basıncının düşmesi kalp krizi riskini de %17 azaltıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver