Hangi Besinler Spermi Çoğaltır, Hangi Yiyecekler Spermi Çoğaltır, Sper Yapan Yiyecekler

sperm sayısını arttıran besinler, sperm sayısını arttıran besinler nelerdir, sperm sayısını arttıran yiyecekler nelerdir, sperm sayısını arttırma yolları

Sperm sayısını artıran yiyecekler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sperm azlığı sorunu yaşayan erkeklerde çocuk sahibi olamama riski yüksektir. Sperm sayısının az olmasına bağlı olarak birçok çift bebek sahibi olmak için geç kalır. Sperm miktarı Spermogram’la ölçülerek tespit edilir ve 1 milimetre küp menide en az yirmi milyon sperm bulunmalıdır. Bu miktarın altında sperm sayısına sahip olan erkekler için, sperm sayısını arttıracak besinlerden bahsetmek istedik.

 

Sperm sayısını arttıran yiyecekler nelerdir?

 

Sperm sayısında sorun yaşayan erkekler, bol bol E vitamini tüketmeliler. Çünkü E vitamini hücreleri yeniler ve kuvvetlendirir. E vitamini bakımından zengin olan besinleri sık sık tüketmeye özen gösterin.

Soya fasulyesi, buğday özü, çimlenmiş buğday, yer fıstığı, ceviz, ceviz yağı, marul, yumurta sarısı, balık, tere, sığır eti, kasaplık hayvanların iç organları (karaciğer, yürek, böbrek vs.) ve pamuk fidanı gibi besinler sperm sayısını arttırmak için yemeniz gerekenler arasında.

Anason çayı demleyip için. Her gün düzenli olarak içtiğiniz anason çayı da sperm sayınızı yükseltecektir. Bir çay bardağı sıcak suya yarım kaşık anason koyun, 5 dakika demlemeye bırakın ve demlendikten sonra süzüp için.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver