Hangi Besinler Mide Gazı Yapar, Hangi Yiyecekler Midede Gaz Yapar, Mide De Gaz Yapan Yiyecekler

mide gazına neden olan yiyecekler, mide gazına sebep olan yiyecekler, mideye gaz yapan yiyecekler nelerdir,

Hangi yiyecekler mide gazına yol açar?

Üst sindirim sistemi ile on iki parmak bağırsağı arasında husule gelen mide gazı, yemek sonrası şişkinlik, çabuk doyma, hareket sırasında geğirme, mide ve etrafında gerilme hissedilmesine sebep olan bir sorun olmaktadır. Yemeklerden sonra bu şikayetleri yaşıyorsanız ve bu şikayetlere birde mide bulantısı ekleniyorsa, bilin ki yediğiniz bir besin midede gaz oluşmasına sebep olmuştur. Peki hangi yiyecekler midede gaz yapar?

Sponsorlu Bağlantılar

Mide gazına yol açan yiyecekler

Özellikle karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme sonrasında midede gaz oluşumu meydana gelir. Midede gaza yol açan bu besinler içinde laktoz, fruktoz, sorbital, nişasta bulunduran ahana, bruksel lahanası, karnıbahar, kuşkonmaz, soğan, enginar, armut, buğday, şeftali, erik, patates, mısır, bazı tatlılar, pastalar gibi yiyeceklerdir. Midede gaz yapan bu yiyecekleri ya az miktarda tüketmeli ya da tüketiminden kaçınmalıdır.

Midede gaz sorunu karşılaşmamak ve gaza bağlı şikayetler yaşamamak için midede sindirimi daha kolay olan besinleri tüketmeniz gerekir. Midede gaz yapan bu yiyeceklerden kaçınıp mide gazına yol açmayan besinlere yönelirseniz zamanla böyle bir sorun yaşamadığınızı göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver