Hamsi Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

Hamsi Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

Hamsi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Hamsi Nedir, Hamsi Ne Anlama Gelir, Hamsi Ne Demektir, Hamsi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Hamsi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Hamsi Anlamı

Hamsi Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?
Kemikli balıklar (Osteichthyes) sınıfının, ringa balıkları (Clupeiformes) takımının, hamsiler (Engraulidae) familyasındaki türlere verilen genel ad. Boyları en fazla 20 cm’dir. Sırtları yeşilimsi mavidir. Yanlarında uzun koyu bir şerit vardır. Karınları gümüşî beyazdır. Vücutları silindir şeklindedir. Pulları büyüktür. Etleri çok lezzetlidir. Ülkemizdeki balık tüketiminin en büyük kısmını bu hayvanlar oluşturur. Türkiye’de özellikle Karadeniz kıyılarında yaşayan bu balık, bölge kültürünü de derinden etkilemiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Hamsi Nedir Hamsi ödev ara Hamsi kelime anlamı Hamsi sözlükte ara Hamsi ansiklopedi bilgi bankası ara Hamsi ne demek Hamsi neye denir

Hamsi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver