Hamilelikte Huy Değişiklikleri

Hamilelikte karakter değişimi:

Pek çok kadın hamilelik sırasında karakterlerinin değiştiğini görür. Fazla heyecanlı, kaygılı ya da sinirli olurlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çocuk beklemekten mutluluk duysalar da, bazen kendilerini bile şaşırtan olumsuz fikirlere sahip olurlar. Bu karakter değişimlerinin sayısız nedeni olabilir. Doğumun bütün aileye getirdiği değişikliklerden korkma, anormal bir çocuk sahibi olma endişesi, doğum korkusu gibi daha bir çok neden olabilir.

Bu tür kaygılar duyuyorsanız, anlaşılabilir olduklarını bilin, özellikle de eğer ilk çocuğunuzu bekliyorsanız. Şimdi her şey sizin için bilinmezliktir, vücudunuzda ve ruhunuzda olup biten her şey size gizemli geliyordur.

Bu tür endişe ve korkularınızı kocanızla konuşun ki birlikte endişelerinizi aşmaya çalışabilesiniz. Her zaman, özellikle size yakın biriyle konuşmanın iyi geldiğinin farkına varılmamıştır. Eğer kocanız yoksa, sizi anlayacak yakın bir arkadaşınızla ya da kardeşinizle konuşabilirsiniz. Bu konuşmalar sonrasında yatıştığınızı, sizin endişelerinizin onların da endişeleri olduğunu keşfedeceksiniz.

Eğer hamileliğin başında kendinizi sinirli hissediyorsanız, çocuğun kıpırdandığını hissettiğinizde, varlığını elle tutulur bir biçimde gösterdiğinde göreceksiniz ki endişelenmeye gerek bir durum ortada yoktur. Çocuk doğurmak, bir kadın için en heyecan verici ve en mutluluk verici olaydır. Bu doğal süreci abartmadan yaşayın ve doktorunuzla sürekli irtibat halinde olun.
Aramalar: Hamilelikte huylar neden değişir? gebelikte kadının hal ve hareketleri niçin değişir? hamilelikte görülen huy değişiminin sebebi nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver