Hamilelikte Esrar ve Uyuşturucu Kullanımı

HAMİLELİKTE ESRAR VE DİĞER UYUŞTURUCU MADDELERİN KULLANIMI
Esrar vb. uyuşturucu maddeler anne karnındaki bebek için büyük tehlike demektir. Uyuşturucu madde kullanan gebelerde düşük olayı çok sık görülür, ayrıca böyle annelerin çocuklarında daha doğum sırasında bile alışkanlık belirtileri görülebilir.

Bebek ağır hastadır, gıda almaz, kolayca kusar ve ishal olur. Bebeğin kan dolaşımındaki bozukluk, yaşamını tehdit edecek biçimdedir. İşte bütün bunların hepsi, uyuşturucu madde alışkanlığı olan yetişkin kişilerde görülen krizlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

hamilelikte esrar kullanmak, gebelikte uyuşturucu kullanımı

Böyle bebeklerin ölme ihtimali yüksektir. Özellikle eroin alışkanlığı olan annelerin çocukları daha büyük tehlikelerle karşı karşıya bulunmaktadır.

Uyuşturucu madde alışkanlığının üçüncü ve en tehlikeli sonucu, fetüsün gelişim bozukluğunda görülmektedir. Yapılan istatistiklere göre, sık sık LSD kullanan annelerin bebeklerinin %20’sinde gelişim bozuklukları ortaya çıkmaktadır.

Uyuşturucu madde kullanan gebelerin, bu alışkanlıklarını doktordan saklamamaları ve en kesin yollardan tedavi yönüne gitmeleri önerilir.

Bebeğiniz, gebeliğin yedinci ayında erken doğmuş bile olsa, yaşama şansına sahiptir ve gerektiği kadar gelişmiştir.

Doğum hazırlıkları en geç gebeliğin yedinci ayında tamamlanmış olmalıdır. Anne-baba her şeyden önce doğumun nasıl gerçekleştirileceği hakkında karara varmış ve erken doğum ihtimaline karşın hazırlıklarını tamamlamış olmalıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver